• O nas

  Przedszkole Liwena jest jedną z pierwszych placówek niepublicznych w Szczecinie – powstała w 1994 roku.  Jest to miejsce pełne tradycji – od 22 lat cieszymy się ugruntowaną pozycją i renomą. Jednocześnie jesteśmy miejscem nowoczesnym, otwartym na nowe rozwiązania i innowacje pedagogiczne. Nasza dobrze wykwalifikowana kadra pracuje dla dobra najmniejszych. Radość dziecka, poczucie jego bezpieczeństwa i chęć przebywania z nami jest priorytetem w naszej pracy.

  W Liwenie stwarzamy warunki do wszechstronnego rozwoju dziecka tak, aby kończąc edukację przedszkolną było ono szczęśliwe, bogate w doświadczenia i gotowe do nowych wyzwań w szkole.

  Liwena to przedszkole, w którym panuje rodzinna atmosfera i pomimo upływu lat pamięć o nim jest wciąż żywa. Chcemy, aby „Liwena” była zawsze wzorem idealnego przedszkola.

 • Organizacja w Liwenie

  Nasze przedszkole mieści się w centrum miasta przy jednej z głównych ulic Szczecina. Nasze warunki pozwalają dzieciom poczuć się u nas komfortowo i bezpiecznie.
  • GODZINY OTWARCIA

   Jesteśmy otwarci od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 do 17:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. Zapewniamy opiekę przez 12 miesięcy w roku.

  • MAŁE GRUPY

   Sześć naszych grup tworzą dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Do każdej grupy przypisany jest „nauczyciel wiodący” wraz z osobami wspomagającymi. Mała, optymalna liczba dzieci w grupie zapewnia im właściwy rozwój społeczny, możliwość harmonijnego rozwoju oraz odpowiednie przygotowanie do szkoły.

  • WŁASNA KUCHNIA

   Nasze przedszkole uwzględnia specjalistyczne diety oraz upodobania wegetariańskie dzieci. W przypadku dziecka z alergią pokarmową zapewniamy dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię.
   Więcej o naszej kuchni przeczytasz w artykule na dole strony!

  • ODPOCZYNEK

   Nasze przedszkolaki mają możliwość wyciszenia się na chwilę. Dzieci najmłodsze korzystają z drzemki poobiedniej w sali wypoczynku na wygodnych leżaczkach. Dzieci starsze słuchają bajek i wierszy czytanych przez nauczycieli, mogą posłuchać cichej muzyki, przeglądać książki i gazetki w kącikach czytelniczych w swoich grupach.

  • PRZESTRONNY OGRÓD I BEZPIECZNY PLAC ZABAW

   Budynek Liweny otoczony jest zielenią, a przestronny ogród pobudza wyobraźnię maluchów. Naszym priorytetem są codzienne wyjścia dzieci na świeże powietrze. W ogrodzie przedszkolaki mogą wybrać różne formy aktywności: korzystają z mini-boiska do gry w piłkę nożną, dużej piaskownicy, trampoliny, a także z trasy rowerowej z przedszkolnymi rowerkami. W sezonie letnim korzystamy z murowanego basenu, zimą zjeżdżamy na sankach z niewielkich górek. Nasz ogródek kwiatowo-warzywny, bogaty drzewostan pozwala dzieciom codziennie obcować ze światem przyrody. Często spacerujemy do pobliskiego Parku Kasprowicza na Jasne Błonia.

  • OPIEKA SPECJALISTÓW

   Wszystkie dzieci są pod stałą opieką psychologa i logopedy. Zajęcia logopedyczne są prowadzone w formie indywidualnej oraz grupowej. Dzieci wymagające dodatkowe wsparcia korzystają z indywidualnych spotkań z terapeutą. Za zgodą rodziców dzieci diagnozowane są również przez ortopedę, który bada dzieci pod kątem ewentualnych wad postawy i zaleceń dla prowadzącego gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną.

  • ADAPTACJA PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW

   W Liwenie dobra adaptacja dziecka jest jednym z najważniejszych zadań. Z myślą o dzieciach najmłodszych, od kilkunastu lat tworzymy – od kwietnia do czerwca – popołudniową Grupę Adaptacyjną. Podczas dwugodzinnego pobytu z nami, maluch zapoznaje się z przedszkolem, swoim wychowawcą, nowymi kolegami i koleżankami.

  • ZJAZDY ABSOLWENTÓW

   Mamy wielką satysfakcję, że wypuszczamy w świat wspaniałych, małych ludzi. Możemy śledzić losy naszych absolwentów , ponieważ od kilkunastu lat organizujemy spotkania z rodzicami i z dziećmi, które ukończyły nasze przedszkole. Jest to doskonała okazja do śledzenia sukcesów naszych absolwentów.

  • DOSTOSOWANY BUDYNEK

   Nasz budynek dostosowany jest do potrzeb najmłodszych – poza kolorowymi i dużymi salami dla poszczególnych grup wiekowych, mamy także:
   – gabinet logopedyczny,
   – gabinet psychologa,
   – salę wypoczynku dla najmłodszych,
   – salę gimnastyczną ze sceną,
   – wygodną szatnię.

 • Liwena is HAPPY!!!

  Filmowy prezent od pracowników i dzieci przygotowany na 20-lecie Liweny 🙂
 • Kilka słów więcej o naszej kuchni

  Domowe posiłki dopasowane do potrzeb małego brzuszka.

  Zapewniamy dziennie pięć smacznych, domowych posiłków z dużą ilością warzyw i owoców sezonowych, nasion i  wartościowych zbóż. Dodatkowo, kilka razy w tygodniu dzieci piją soki ze świeżo wyciskanych owoców.

  Dzieci spożywają posiłki w spokojnej i miłej atmosferze, o regularnych porach, estetycznie serwowane na ładnej i ujednoliconej zastawie. Wpływa to korzystnie na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, na które bardzo zwracamy uwagę.

  Posiadamy piec konwekcyjno – parowy służący do beztłuszczowego smażenia, pieczenia i parowania posiłków. Pozwala on na zachowanie w potrawach wszystkich witamin i składników mineralnych, a także ograniczenie soli i tłuszczu. Wszystkie przetwory warzywno – owocowe, pierogi, wytwarzane są w naszej kuchni, dzięki czemu posiłki są zdrowsze i smaczniejsze.

  W czasie śniadania zachęcamy dzieci do komponowania własnych kanapek!

 • Kilka słów więcej o adaptacji

  Jak wygląda nasze popołudnie z przyszłymi przedszkolakami?  

  W ramach adaptacji pracujemy z dziećmi wraz z rodzicami by możliwie ułatwić maluchom wejście w rolę samodzielnego przedszkolaka.

  Zapewniamy maluszkom:

  – zabawy ogólnorozwojowe w sali gimnastycznej z udziałem rodziców . W czasie tych zabaw, często jest z nami psycholog, muzykoterapeuta lub logopeda. Codziennie na dzieci i rodziców czekają inne zabawy i atrakcje.

  – zabawy dowolne w sali przedszkolnej bez udziału rodziców podczas których dzieci mają możliwość poznania siebie nawzajem, zintegrować się i bawić swobodnie w swojej przyszłej sali.

  -wspólny podwieczorek przy stole. Dzieci z niecierpliwością czekają na moment wspólnego posiłku. Uczymy się dobrych manier, poznajemy nowe smaki, potrawy, uczymy się jeść i pić samodzielnie, poznajemy formy grzecznościowe.

  -zabawy ruchowe w naszym ogrodzie przedszkolnym. Sprzęt terenowy, zabawki i urządzenia do ćwiczeń sprawnościowych pozwalają najmłodszym na zabawę i rozwijanie zainteresowań już od najmłodszych lat

  Tak pomyślana adaptacja daje możliwość dziecku oswojenia się z codziennością przedszkolną, a we wrześniu – śmielszego rozstania się z mamą i tatą.